Moje V.I.P. klientka, která je v mentoringovém programu Pro Vidantes, se při Setkání s duší dozvěděla, že ztrácí na své energii i naplnění potenciálu v důsledku špatné kvality spánku. Její duše jí sice řekla, že tohle vyřeší se mnou, protože to má nějaké hlubší příčiny, ale v tomto článku bych vám nabídla několik jednoduchých triků, které vám pomohou zlepšit kvalitu svého spánku už dnes.

 

Proč byste se tím měli zabývat?

Protože spánek – ten kvalitní, hluboký – je jedním z klíčů k pevnému zdraví i k mladistvému tělu. Není to jen o energii, kterou máte na své vize a projekty i denní povinnosti, ale například i o imunitě. Imunitě i regeneraci totiž vládne Brzlík a ten pracuje právě během hluboké fáze spánku.

 

Už dnes můžete spát lépe, pokud…

1. se před spaním nebudete dívat na televizi, do počítače a mobilu.

Zbytečně si tím startujete mozek a emoce, které je na noc lepší utlumit.
Kromě toho jasné modré světlo obrazovky říká mozku, že je ráno, a ten vypíná produkci melatoninu, hormonu spánku a přirozených biorytmů, který tělo vyrábí nejvíce v noci – za tmy. Může to mít za následek celou řadu zdravotních potíží. Prý trvá dvě hodiny, než se tělo zase uklidní, že je vlastně večer a začne mít chuť na kvalitní spánek.

Já osobně televizi nemám vůbec a nechybí mi. A pokud jde o mobil, mám starý tlačítkový na telefonování a nový dotykový na internet. A ten se snažím odpoledne mít vypnutý, nebo do něj koukat jen minimálně, od šesti odpoledne vůbec. Párkrát jsem to v poslední době porušila a ten rozdíl jsem fakt pocítila. FAKT!

2. Si na noc vypnete mobil.

To je asi jasné.

Prevence závislosti, kdy si někteří v noci cestou na záchod kontrolují, co je nového na FB… mozek si řekne – hele, ráno!, vypne produkci melatoninu, takže další část noci stojí, pokud jde o spánek, za pendrek…

Jiní se nechají budit v nemožnou hodinu nemožnými lidmi…

A k tomu elektromagnetické záření, to asi u hlavy nechcete.

Vypnutím mobilu dáte světu i sobě najevo, jaké jsou vaše priority. A jak to máte se závislostí na technologiích a sockách.

3. Si zatemníte ložnici.

Během noci se má možnost detoxikovat mozek, potřebuje k tomu ale naprostou tmu. Tma je třeba i pro kvalitní produkci melatoninu, viz výše.

4. Půjdete spát smíření.

Pocit, s jakým usínáte, do značné míry ovlivňuje kvalitu vašeho spánku i probuzení. A probuzení kvalitu celého dne. Takže doporučuji udělat si rodinný návyk usmířit se před spaním, pokud jste se s partnerem nebo dětmi pohádali.

5. Si před spaním lehnete na tenisáky.

Párkrát se mi poslední dobou stalo, že jsem měla před spaním moc rozjetou hlavu a nedařilo se mi usnout. Tenisáky nezklamou. Zrestartují mentál a ztiší mysl. Spánek bude klidnější a výživnější.

6. Si před spaním jemně zacvičíte

Mám samozřejmě na mysli relaxační cvičení, lehké protažení a podobně. Když se uvolní svaly, uvolní se i mysl, protože jsou to spojené nádoby.

mám skvělou zkušenost s cvičením odvozeným z vývojové kineziologie (vývoj miminek), šmrncnutým jógovými principy. Učím to většinu svých klientek, protože kromě toho, že uvádí mozek do alfa vln (asi tím, že to je prostě přirozený pohyb z miminkovského období), tak má řadu harmonizačních účinků i na pohybový aparát a skvěle funguje na bolesti zad, šíje, hlavy, ramen… a podobně.

7. Si dáte chvíli na meditaci

Když si dáte před spaním chvíli nějaké příjemné meditace nebo rozjímání, aby se vám mysl ztišila, naladíte se na skvělý spánek, který vás vyživí.

Suma sumárum.

I kdybyste neudělali nic jiného, zahoďte mobil. Internet vypněte v šest, telefon v osm. Vrátí vás to více do přirozeného světa. A vrátí vám to přirozený spánek.
Je to zadarmo. A můžete to udělat už dnes!

 

Spánkový HELP

Někdy se můžeme dostat do stavu, kdy máme potíže se spaním – zpravidla vlivem dlouhodobého stresu. Vědomí připomíná neklidný nebo rozzuřený roj vos. Tady umím pomoci energetickou terapií na dálku nebo osobně. Vlastně – byla to moje jedna z prvních zkušeností s mými dary.

V Praze jsem měla před lety skvělého spolubydlícího, který byl manažerem v jedné velké firmě. Měl velký pracovní stres a byl prakticky pořád na telefonu. V nějakém náhlém vnuknutí jsem mu jednou večer navrhla, že ho zkusím uspat. Dala jsem mu ruce na hlavu… a on pak opravdu usnul a spal až do rána. 

Principiálně to nebylo Cranio. Pracovala jsem s jeho stavem vědomí. A fungovalo to výborně.

Takže pokud cítíte, že bych mohla pomoci i vám, ozvěte se 🙂

 

Říkával jeden známý: Po vyspání jako po vys-ání. Tak vám přeju kvalitní oboje.

Koneckonců, základem kvalitního života je umění kvalitně uspokojit své základní potřeby.