Jedna žena mi položila skvělou otázku:

Může terapeut být energetickým upírem? Může se nezdravě napojit na systém klienta a pak ho vysávat? Je to vůbec bezpečné, někoho si to systému pustit?

 

Ta otázka je opravdu skvělá a já za ni moc děkuji.

Určitě se najdou tací, kteří to opravdu dělají. Protože lidé jsou různí, že.

Popíšu vám, jak pracuji já.

A popíšu vám to na příkladu hodinového manžela.

Hodinový manžel taky nevezme šperhák a neprosmejčí vám chalupu

Zavoláte si mě, protože vám někde v domě (vašem systému) něco nefunguje podle vašich představ (zdraví, vztahy, nějaký bludný kruh, emoční záseky…).

Přijdu tedy a zdvořile zaklepu. Představím se. A čekám, až mě do svého domu (systému) pustíte. Toto vpuštění se děje z velké části na nevědomé rovině. Pracuji s velkým respektem, proto si vstup nevynucuji silou. Stejně, jako by hodinový manžel taky nevzal šperhák a nevlámal se vám do chalupy, když ho zrovna nebudete mít z nějakého důvodu náladu okamžitě vpustit.

Když mi otevřete, nechám se dovést tam, kde máte zdroj vašich potíží. Nepředjímám, kde to je a nechám se vést vaším domem. Podobně jako když vám smrdí plyn v kuchyni, možná čekáte, že půjdu do kuchyně a já bych to mohla čekat taky, ale ten puch se může linout z kotle v koupelně a jít větráním. Vede mě nos – a váš systém.

Opravím, co je třeba. O co si váš systém řekne. Pohybuji se jen v těch místech, do kterých mě pozve a pracuji jen s tím, co mi ukáže. Protože to je to, co skutečně potřebuje.

Když se naplní čas a já vnímám, že všechno, co mělo být uděláno, je hotovo, zdvořile oznámím, že je pro dnešek hotovo a zeptám se, jak to cítíte vy.

A potom stejně zdvořile opustím váš prostor.

 

Ego – zdroj nebezpečí

Pracovat se mnou je bezpečné.

Protože čistota úmyslů je jedním z pilířů mého života.

Protože ctím vytvoření bezpečného prostoru jako základní kámen účinné spolupráce.

Protože vím, kvalita mého nastavení je to, co určuje i kvalitu výsledků.

A protože se do práce nehrnu egem a jeho představami o výsledcích, které páchají více škody, nebo užitku. Díky tomu respektuji vaše tempo i potřeby.

To je klíč k mým úspěchům. Když se se mnou váš systém cítí v bezpečí, otevře mi skutečné hloubky. Stejně jako když zavnímáte skutečnou důvěru ke svému hodinovému manželovi, zavedete ho i do ložnice a ukážete mu skříň, kam jste kdysi zamknula své kostlivce. Cítíte, že můžete. Cítíte, že je to v pořádku. A že to zvládneme.

 

Slepá důvěra a hlas intuice

Mnoho lidí slepě důvěřuje někomu jen proto, že se označuje za „léčitele“, „doktora“, atd. atp., aniž by přitom dalo na svou intuici. Lidi si můžou říkat různě. Jejich označení nevypovídá nic nebo jen velmi málo o jejich schopnostech a profesních a lidských kvalitách.

Proto vám doporučuji, pokud se chcete někomu svěřit do péče, vždy dejte na svou intuici.

Když se chcete někomu otevřít, měla byste z toho člověka vnímat naprosté bezpečí. Pokud ne, jděte hledat dál. Jen tak najdete tu pravou terapeutku a průvodkyni právě pro vás.