Setkávám se s příběhy lidí, kteří jako děti měli různé… vjemy, vhledy a schopnosti. A pak si to z různých důvodů zavřeli. Často za tím bylo nepochopení nebo nepřijetí okolí.

Když jsou tyhle příběhy vyprávěny, cítím z toho pocit, jakoby to bylo ŠPATNĚ. Jako by člověka neprávem a nepochopením připravili o kus jeho bytosti.

No, ono je to na jednu stranu pravda.

Na druhou stranu – podle mě je to SPRÁVNĚ.

 

Ochrana před přetížením

“COŽE?!”

Jo, čtete správně.

Je to vlastně prosté.

Tyhle věci zabírají dost kapacity – tím více, když tomu, co vidíte, vnímáte, co se vám děje, sami nerozumíte, a v okolí není nikdo, kdo by vám to v klidu, v bezpečí a inteligentně vysvětlil a naučil vás s tím pracovat.

Je to někdy fakt náročný. Mnohé děti prožívají strach, někdy jsou i zděšené – hlavně proto, že tomu prostě nerozumí. Když se k tomu přidá vyděšený rodič, moc tomu nepomůže.

Zavřít to je v takovém případě ideální řešení. Není to jako vzdát se toho jednou provždy, ale odložit to na dobu, kdy bude systém dost stabilní a zralý, kdy na to bude mít lepší podmínky a kapacitu. Aby to mohl uchopit, pochopit, naučit se s tím pracovat.

Ono se to možná nezdá, ale dětství je samo o sobě pro systém dost náročné období, o pubertě nemluvím.

Prostě – všechno má svůj čas a prostor.

 

Jak to zase otevřít?

Cesty jsou různé. Ale součástí všech bezpečných je dobré vlastní ukotvení a znalost, jak se zastabilizovat.

Součástí mojí mise je ukotvovat lidi samy v sobě, nabídnout jim vnitřní stabilitu – a ta jim, mimo jiné, umožní začít si tyhle kdysi odložené věci zase otevírat. Být v sobě stabilní a sám o sebe dobře opřený totiž šetří hodně energie, a tu pak člověk může investovat jinam.

A objevování a rozkrývání těch jemněsmyslových talentů s sebou leckdy nese situace, které člověka trochu vykopnout ze sandálu a člověk se chca nechca rozkýve. V takovém případě je fakt super vědět, jak se zase jednoduše zastabilizovat.

I tohle veskrze praktické know-how najdete v tréninku Silné energetické pole.

Nejbližší začíná 20.11. a do konce školního roku je za neodolatelnou cenu 990 Kč.

A věřte, že to se fakt vyplatí 🙂

Trénink SILNÉ ENERGETICKÉ POLE