Umíte škrtat sirkou?

Hádám, že jo.

Pamatujete si, kdy jste se to naučili?

Malý děti chtějí škrtat sirkama, je to magie, udělat oheň z kousku dřeva! Ale když se to naučí, aniž by pochopili bezpečnostní principy, může to být pěkná katastrofa.

Podobný to je s různými jemně-smyslovými dovednostmi. Plno lidí je má rozvinuté od mala, někomu se to probouzí později. Jen málo se ale mluví o etických a bezpečnostních pravidlech. Bodejť – je to dlouho, co jsme to kolektivně zapomněli. Takže je to v mnoha případech jako být hozen do vody se slovy “a plav”.

Podle toho to bohužel taky často vypadá.

 

Chaos, zmatek, panika…

V terapeutické praxi se často setkávám s následky sezení, při kterých

nebyla vědma/průvodkyně dost ukotvená sama v sobě, takže její pracovní pole bylo poněkud chaotické,

nebyla orientovaná v tom, co vnímá, a tak chaoticky “stahovala” informace z různých infomačních polí, 

měla plno vlastních filtrů a výsledek tomu odpovídal…

… nicméně ve všech těchto případech, které jsem řešila, ten balík informací podala klientce se slovy “takhle to máš, tohle je tvoje”, čímž jim v několika případech způsobily problémy na mnoho let.

.

Zážitek z facebooku

Mně samotné se jednou stalo, že jsem si na FB v jedné podnikatelské skupině povzdechla, že je dost náročné podnikat s malým dítětem, které i v roce a půl chce pořád jen kojit. 

Následně mi jedna žena, která se živí energetickými terapiemi (nevím přesně jakými, já ji totiž vůbec neznám), napsala dlouhý veřejný komentář o tom, že to úplně vidí, jak jsem v dětství to a ono a teď prožívám své mateřství tak a onak… a já přitom chtěla jen říct, že se cítím vyčerpaná, na což jsem objektivně podle svého mínění měla nárok.

Tou dobou mi jela první Vidante Healers Academy, ještě jako online kurz s FB skupinou. Upozornila jsem účastnice na tento komentář a vyzvala je k rozboru. Já tam napočítala 5 etických a profesionálních chyb, byl to skutečně ukázkový příklad neprofesionality. 

Pod tím komentářem jsem se mezitím ohradila a ta žena ho bohužel smazala dřív, než jsem si ho stihla zkopírovat.

.

Příběh druhý

Aktuálně zase jedné kamarádce přišla od jisté ženy, která podle svých slov načítá informace, zpráva o tom, jaká ta kamarádka je, jak to má, a co má dělat, aby to bylo lepší a podnikatelsky se jí dařilo a její komunita jí více milovala. Ta měla aspoň tolik soudnosti, že jí to napsala soukromě.

.

Jak říkám, ono se fakt není čemu divit. Je to už dávno, když byly jasno-smysly celkem běžné a lidi obecně věděli, co a jak. Prostě všichni děláme, co umíme, s tím, co máme.

.

…nebo ukotvení, orientace, sebereflexe

Když jsem to nějakou dobu pozorovala, rozhodla jsem se, že chci přispět k bezpečnému ukotvení těchto zapomenutých talentů na Zemi a podpořit lidi, kteří se v tom trochu plácají, stejně jako jsem se v tom před lety plácala já, v marné snaze najít někoho, kdo by mě s tím učil pracovat.

Už je to dlouho, za tu dobu jsem zažila a absolvovala leccos, a moje pracovní výsledky ukazují, že jsem ty základní principy obsáhla. Proto vzniklo moje pestré menu pro posílení kompetencí v energetickém světě i rozvoj vlastních darů.

Každý ten program je jiný, dívá se na věci v jiném rozsahu, z jiné perspektivy a jde do různých hloubek.

Základ je ale všude stejný: 

  1. ukotvení se ve vlastní ose, která mi dává orientaci ve vnějším i vnitřním světě
  2. uzemnění
  3. ujasnit si vizi
  4. srovnat se na neutrál
  5. naučit se sebereflexi

.

Tak třeba právě načítání

Ve Vidante Healers Academy učím, že mít dar načítat je jako vlastnit paklíč.

Znamená to, že polezu do každého baráku?

Asi těžko.

Je to otázka etiky, čistoty a neutrálu.

Nebo taky ega, jeho zvědavosti, potřeby sobě nebo druhým něco dokazovat, zachraňovat svět, připadat si důležitá. 

Plno lidí něco načítá a ani si neuvědomuje, že by si měli nastavit orientaci (on jim to totiž nikdo neřekl). Nebo si neuvědomuje, že mohou mít vlastní filtry, které jim to, co vnímají, zkreslují, a že by měli přinejmenším začít slovy “mně se zdá, že to je takto…”, nebo “podle toho, co vnímám, je to nejspíš takto”.

Pak jsou tu lidi, kteří jsou v načítání přesní. To je ale neopravňuje lézt do cizích systémů bez svolení, jen proto, že…

.

Ale takhle jednoduchý to není

Musím se přiznat, že to, co jsem napsala výše, je bezpečný přístup pro začátečníky.

Ze své perspektivy mohu říct, že pokročilá praxe není tak jednoznačná.

Načítání mi jde fakt snadno, rychle a do hloubky. Někdy mi stačí nehlídat se a je to. Prostě se kouknu a vidím, stejně jako že nebe je modré. Vypnout to je jisté umění. Stejně jako před tím mohlo být umění to zapnout.

Je třeba se hlídat a ovládat.

A já se chci hlídat a ovládat, protože cítím, že tak je to správně nejen vzhledem k druhým, ale i mně samé.

Přesto, někdy mi přijde vhled pro někoho, kdo se mě o to neprosil, třeba když myju nádobí. Prostě mi skočí do hlavy s nápisem “předej to”.

.

Jak poznáte, kdy lezete do cizího domu bez dovolení a kdy jen to dovolení neprošlo ušima?

Podle NEUTRÁLU.

Hlubokého stavu klidu, ve kterém vám je tak trochu všechno jedno, v důvěře, že všechno se děje nejlépe, jak může.

Nejste zvědaví, proč se ten člověk tak chová (je to jeho věc).

Nezaměřujete na něj záměrně “tu” pozornost.

Nechcete druhému pomoc, aniž by vás on o to požádal.

Nechcete se cítit lépe, protože to uděláte.

Atd.

Chápeme.

 

A ani tak nechcete přijímat všechno.

Proč?

Protože na prvním místě jste vy. Takové načítání zabírá kapacitu a žere jistou energii.

Máte ji na to? Nebo jste v tuto chvíli KO, protože jste se několik nocí pořádně nevyspali, máte PMS, je vedro, což nesnášíte, jste po chřipce atd.? Jestli nejste “na svejch”, je na místě říct “Vesmíre, já to chápu, ale teď se musím postarat o sebe, zadej to prosím někomu jinému.”

Ono to načítání může vypadat “cool” a sexy, ale věřte mi, může to být taky pěkně vyčerpávající a/nebo zahlcující.

.

Od jednoduchého ke složitému

Je to prostě jako se školním vzděláváním. Na základním stupni se říkají jednoduché, bezpečné, jednoznačné pravdy, protože to je na místě. Se vzrůstající praxí a pokročilostí se lze pouštět na tenčí led nejednoznačných případů.

Aby to bylo zajímavější, úroveň pokročilosti bývá v různých rovinách různá.

Někdo je velmi vyzrálý pokud jde o sebereflexi a etiku, a teprve začíná s energetickou prací. To je za mě nejbezpečnější kombinace a s těmito lidmi se mi moc dobře pracuje.

Někomu jde velmi snadno energetická práce, ale v oblasti sebereflexe potřebuje zabrat. Tyhle lidi vést je pro mě dost náročné, protože, obrazně řečeno, jejich sklenice je už plná jejich obsahu.

.

Tímto elaborátem bych vás chtěla podpořit na cestě rozvoje vašich vlastních jasno-smyslů, citlivosti, vnímavosti, intuice a podobně. Moje pozvání je takové:

Začněte víc vnímat svoji osu a pravidelně se v ní ukotvujte.

Pravidelně se uzemňujte.

Naučte se vnímat, z jakých vrstev jdou různé impulzy, které vás inspirují něco dělat (třeba načítat).

Pěstujte svůj neutrál.

Ctěte cizí soukromí, i když nemusíte.

Zkoušejte vnímat, že ne všechno může být takové, jak se vám na první pohled jeví, a že můžete mít filtry, které vám zkreslují vnímání.

Vy jste jedineční. Já to vidím a přeju si, abyste to viděli taky.

Jděte po své cestě bezpečně a svým vlastním tempem.

.

Já jsem připravená vás na té cestě podpořit.

Menu, které jsem pro vás připravila, je pestré.

Programy Jak bezpečně rozvinout svůj potenciál, Patero dobře ukotvené průvodkyně a trénink Silné energetické pole jsou skvělé i pro pravidelný sebe-audit.

Největší laskomina je Živá Akademie, celoroční program pro 6 žen, které provedu spolu se šamankou Broňou Mesárošovou hlubokou transformací, sebepoznáním a rozvojem energetických talentů.

Vyberte si, co libo. Těším se na setkávání 🙂

LA